مثالی ساده برای درک بهتر مقادیر برنامه ای و واقعی در کنترل پروژه:

 • انتشار در : ۰۸ شهر ۱۳۹۴
 • نوشته شده توسط : علی احمدی ابراهیمی

یکی از دوستان تقاضا کرده بودند شرحی را در مورد پیشرفت های برنامه ای و واقعی در سایت قرار دهم. در این پست سعی می کنم مطلب آموزشی ساده و مفیدی برای این مورد قرار دهم.

برای درک این موضوع یک مثال ساده می زنم. فرض کنید هفت روز آینده یک امتحان دارید و برای برنامه دروس نیاز به برنامه ریزی و نیز کنترل مطالعات خود دارید تا به خوبی از عهده امتحان بربیاید. اگر انجام موفقیت آمیز آزمون را یک پروژه در نظر بگیرید بنابراین به شکل خیلی ساده می توانید به شکل زیر برنامه ریزی نمایید. در یک سطر روزها را وارد می کنید(Duration) و در سطر دیگر تعداد صفحه ای که در هر روز مطالعه می شود یعنی مقادیر دوره ای ( Interval Plan) واگر یک ستون دیگر اضافه نمایید و مقادیر هر دوره را با دوره قبل جمع کنید عددی تجمعی ایجاد می شود(Cumulative Plan).

1

2

توجه کنید ما با توجه به شرایط، امکانات و توانایی های خود و نیز با توجه به بازه زمانی مورد نظر برنامه ریزی کردیم که به شکل گفته شده مطالعات را انجام دهیم تا به موقع به آزمون با آمادگی کامل برسیم. مقادیر ایجاد شده در این حالت مقادیر برنامه ای هستند که پیش بینی ما هستند و انتظار ما از نحوه انجام کار و اتمام آن. می توان منحنی پیشرفت برنامه ای را به شکل زیر ایجاد نمود. در شکل منحنی خطی نشان دهنده مقادیر تجمعی و نمودارهای میله ای نشان دهنده مقادیر دوره ای می باشند.

3

برای دیدن ادامه مطلب عضو سایت شوید.عضویت رایگان است

برچسب ها :دیدگاه ها

 1. حمید گفت:

  سلام . و تشکر از حسن توجه و مسولیت پذیری شما در پاسخگویی .

 2. حمید گفت:

  آیا مطالب موجود در سایت با نظم خاصی قرار دارد . ترتیب رعایت شده است ؟برای مطالعه منظم .و چون پیوستگی دارد و مرتبط به هم هست .

 3. محمد گفت:

  درصدها و متوجه نشدم یه مثالی میزنید

دیدگاه شما

(ضروری)
(ضروری,نمایش داده نمی شود)
(ضروری)