مقایسه برنامه های زمان بندی و مشاهده تغییرات با ابزار Schedule Comparison در پریماورا:

  • انتشار در : ۱۷ آذر ۱۳۹۷
  • نوشته شده توسط : علی احمدی ابراهیمی

شاید گاهی اوقات نیاز داشته باشید بیس لاین ها یک برنامه زمان بندی را با آپدیت های مختلف آن مقایسه نمایید البته به زبان اجرایی و در واقعیت امکان دارد که برای مثال شما به عنوان مشاور یا کارفرمای یک پروژه برنامه زمانبندی آن را تایید کرده باشید اما پیمانکار به هر دلیلی اقدام به استفاده از برنامه دارای تغییرات بنماید به راحتی می توانید با استفاده از ابزار Schedule Comparison که در ورژن های قدیمی تر با نام Claim Digger شناخته می شد، تمامی تغییرات اعم از زمان، تاریخ ها، روابط و …………….. را شناسایی و اقدام لازم را انجام داد. در آموزش زیر استفاده از این ابزار در اختیار دوستان می باشد.

۱-فرض کنید یک پروژه به شکل زیر در دسترس باشد.

11

۲- برای راحتی کار اقدام به تهیه یک کپی از این پروژه نمایید.

12

13

۳- در پروژه کپی شده برای ادامه کار یک سری تغییرات را ایجاد می کنیم . زمان فعالیت های A/F از یک روز به چهار روز تغییر دهیدو همین طور رابطه بین فعالیت A,B را از FS به SS تغییر دهید و پروژه را زمان بندی کنید. نتیجه تغییرات در فایل کپی به شکل زیر مشاهده خواهد شد.

14

۴- حال قصد داریم که تغییرات این دو فایل را که از یک پروژه هستند با یکدیگر مقایسه نماییم. برای این کار از منوی Tools ابزار Schedule Comparison را انتخاب کنید.

15

۵- با این کار به ابزار Visualizer متصل خواهید شد که یک ابزار گزارش گیری حرفه ای در پریماورا است و در ورژن های بالای این نرم افزار اضافه شده است. در این کادر و در بخش بالا گزینه Create New را برای ایجاد یک نمای جدید انتخاب کرده و در کادر Name اسم دلخواه برای گزارش را وارد کنید. سپس در بخش پایین و سمت راست این کار گزینه Options را کلیک نمایید.

16

۶- در کادر باز شده بعدی در سمت چپ پروژه اصلی که نیاز دارید بیس لاین دیگر را با آن مقایسه کنید انتخاب کرده و در کادر سمت راست بیس لاین مورد مقایسه را با کلیک بر روی آن انتخاب کنید. سپس با کلیک بر روی گزینه Add در بخش میانی کادر در قسمت انتهای و پایین این نما پروژه موردنظر جهت مقایسه اضافه می شوند.

17

۷- با استفاده از زبانه های بالای صفحه و زبانه General می توانید انتخاب کنید که فایل خروجی با چه فرمتی و در چه مکانی از سیستم استخراج و ذخیره گردد.

18

۸- در زبانه Advanced نیز می توانید اطلاعات موردنظری که نیاز دارید در این موارد دو برنامه با هم مقایسه شوند را با زدن تیک آن ها فعال و انتخاب نموده و در نهایت در قسمت راست و بالای نما دکمه Save&Draw را برای ذخیره و نمایش گزارش موردنظرتان کلیک نمایید.

19

۹-نتیجه گزارش و تغییرات موجود بین دو فایل را می توانید به شکل زیر مشاهده و پیدا نمایید.

20

 

برچسب ها :دیدگاه شما

(ضروری)
(ضروری,نمایش داده نمی شود)
(ضروری)