ایجاد گروه بندی های مختلف به صورت همزمان در MS Project با ابزار Outline:

  • انتشار در : ۰۴ دی ۱۳۹۸
  • نوشته شده توسط : علی احمدی ابراهیمی

گاهی اوقات نیاز است علاوه بر ساختار ایجاد شده اولیه که WBS پروژه می باشد گروه بندی های مختلف و دیگری که موردنیاز مدیران جهت گزارش گیری و کسب اطلاعات است را تهیه کنید در نرم افزار پریماورا این ابزار Activity Code نام دارد که می توان شبیه به این ابزار را در نرم افزار مایکروسافت پراجکت با نام Outline در اختیار داشت و هر تعداد گروه بندی جدید که مدنظرتان بود در برنامه ایجاد کرده سپس این کدها به فعالیت ها مدنظرتان تخصیص داده خواهد شد و گزارش موردنظرتان را طبق گروه بندی جدید به راحتی در دسترس خواهید داشت. این آموزش به این موضوع پرداخته است و امیدوارم که مطلب مفیدی برای کاربران محترم سایت باشد.

۱-فرض کنید پروژه ای به شکل زیر در اختیار داشته باشید.

۲- اکنون از شما خواسته شود که علاوه بر WBS موجود یک گزارش دیگر بر اساس پیمانکارهای دست دوم تهیه نمایید که همزمان در MSP قابل مشاهده باشد.

۳-برای ایجاد کردن گروه بندی های جدید از سربرگ Project > Custom Fields را انتخاب نمایید.

۴-در کادر باز شده مشاهده خواهید که می توان گروه بندی های جدید را برای فعالیت ها و منابع تعریف نمایید. در بالای کادر گزینه Task را انتخاب کرده سپس از لیست باز شده Type گزینه Outline Code را انتخاب نمایید.

۵-در این نمونه فیلد انتخاب شده Outline Code 1 می باشد که با استفاده از کادر Rename نام آن را به Subcontractors که نشان دهنده دسته بندی برای پیمانکاران دست دوم این پروژه است تغییر دهید سپس OK را کلیک نمایید تا به کادر Costume Fields برگردید.

۶-در ادامه گزینه Lookup… در کادر Costume Fields را کلیک نمایید تا به پنجره Edit Lookup Table انتقال داده شوید.

۷-در قسمت بالای این کادر گزینه Code make(optional) را کلیک کنید و در بخش زیرین آن گزینه Edit Mask… را انتخاب نمایید.

۸-در کادر Code Mask گزینه ها را در ستون های مرتبط به شکل زیر انتخاب کنید و OK را کلیک کنید. دقت کنید تعداد کاراکترهای مربوط به کد موردنظرتان را به هر تعدادی در این بخش انتخاب کنید در ستون Value مربوط به کادر Edit Lookup Table هنگام وارد کردن کد موردنظرتان در صورتی که کمتر یا بیشتر از عدد انتخاب شده در این کادر باشد خطا خواهد داد.

۹- هنگامی که به کادر Edit Lookup Table برگشت داده شدید در ستون Value کد موردنظرتان را وارد نمایید و در ستون Description توضیحات موردنیاز را ثبت کنید.

۱۰-در نمای Activities ستون Subcontractors را اضافه نمایید سپس با کلیک در سلول مربوط به هر فعالیت پیمانکار انجام دهنده آن را از لیست انتخاب نمایید.

۱۱-اکنون اگر نیاز دارید که فعالیت ها را بر اساس پیمانکاران دست دوم ببینید کافی است از سربرگ View گزینه New Group By را انتخاب نمایید.

۱۲-در کادر باز شده گروه بندی جدید که بوسیله Outline ساخته شده است را انتخاب نمایید.

۱۳-سپس Apply را کلیک کنید تا نتیجه را به شکل زیر مشاهده نمایید.

برچسب ها :دیدگاه ها

  1. hamed_role گفت:

    بسیار عالی

دیدگاه شما

(ضروری)
(ضروری,نمایش داده نمی شود)
(ضروری)