وزن دهی به فعالیت های پروژه بوسیله Expenses و نمایش S Curve آن در پریماورا:

 • انتشار در : ۰۱ تیر ۱۳۹۴
 • نوشته شده توسط : علی احمدی ابراهیمی

گاهی اوقات شاید نیاز داشته باشید که به طور همزمان در برنامه وزن های مختلفی تعریف کنید و همزمان بتوانید وضعیت آن ها را مشاهده نمایید بدین منظور می توان از Expenses نیز استفاده کرد.

۱- فرض کنید یک پروژه به صورت زیر داشته باشید.

1

۲- برای وزن دهی به فعالیت های این پروژه با استفاده از Expenses از منوی Project این گزینه را انتخاب نمایید تا وارد این نما شوید.

2

۳- در این روش بر خلاف روش منبع مجازی باید به ازای هر فعالیت یک Expense نیز ایجاد گردد و هر یک به فعالیت جداگانه لینک شود.

برای دیدن ادامه مطلب عضو سایت شوید.عضویت رایگان است

 

برچسب ها :دیدگاه ها

 1. مجتبي گفت:

  از مطالبي جالب كه گذاشتين واقعاً تشكر ميكنيم

 2. حسام مهرابی گفت:

  سلام مهندس احمدی.
  بینهایت سپاسگزار از مطلب ارزشمندتون.

 3. محمدرضا گفت:

  باسلام.
  از مطالب کاربردیتون واقعا ممنونم.
  تشکر خودم صمیمانه ابراز میکنم.با اجازتون سوالی در خصوص پست بالا داشتم.وقتی وزن هزینه ایی در باجت یونیت اکسپنسز قرار میدیم و برای نمودار حجمی هم حجم هر فعالیت باید در باجت یونیت اکسپنسز وارد کرد حال چگونه میتوان وزن هزینه ایی و حجمی باهم مشاهده کرد؟

  • modir گفت:

   سلام. خوب با همین روشی که گفته شد وزن ریالی رو داریم و می تونیم منبع مجازی تعریف کنیم و به فعالیت ها تخصیص بدیم مثلا فعالیت های خاکبرداری بعد در ستون Budgeted Labor Unit احجام مربوط را وارد کنیم. حالا هر وقت نیاز داشته باشیم می تونیم با استفاده از Activity Usage Profile Option با استفاده از Expenses یا Labor برای مشاهده احجام یا وزن ها استفاده کرد.

 4. amd74 گفت:

  خیلی ممنون از راهنمایی ها و آموزش جامع تون.. یه سوال دارم اگه با این روش بخوایم پروژه رو آپذیت کرده و درصد پیشرفت یا همون progress رو محاسبه کنیم باید چه کار کنیم؟

 5. Vahid koorki گفت:

  ممنون از متن بسیار مفیدتون

دیدگاه شما

(ضروری)
(ضروری,نمایش داده نمی شود)
(ضروری)