مفهوم EPS و شیوه ایجاد آن در نرم افزار پریماورا:

  • انتشار در : ۱۳ تیر ۱۳۹۴
  • نوشته شده توسط : علی احمدی ابراهیمی

EPS مخفف Enterprise Project Structure و ساختار پروژه های سازمان را نمایش می دهد. این ساختار چیزی شبیه به چارت سازمانی پروژه است با این تفاوت که به جای نفرات گروههای مختلف پروژه قرار می گیرند. خاصیت Enterprise یا یکپارچه بودن در که نرم افزار پریماورا وجود دارد این اجازه را می دهد که شما بتوانید به صورت همزمان تعداد زیادی پروژه را که مربوط به یک سازمان است برنامه ریزی و کنترل نمایید. در نتیجه نه تنها یک سازمان را می توانید در سطح یک پروژه بلکه در سطح گروه پروژه و حتی در سطح کل با دقت بسیار بالا ارزیابی نمایید. در بالاترین سطح EPS، سازمان پروژه‌اي قرار می‌گیرد، که به نوبه خود به زیر گروه‌های دیگری تقسیم مي‌شود که EPS Node نام دارد و در آن گروه‌های پروژه‌های مختلف می‌تواند قرار گیرد. تعداد سطوح EPS و ساختار آنها بستگی به سازمان و پروژه‌هاي در دست اجراي سازمان دارد. در هر یک از این EPS Node ها اين امكان وجود دارد كه چندین پروژه مختلف قرار گیرد.

1

 

1- از منوی Enterprise گزینه Enterprise Project Structure را انتخاب نمایید.

2

۲- کادر Enterprise Project Structure باز می گردد. این نما دارای کادرهایی در پایین و نیز ابزارهایی در سمت راست می باشد. در ضمن یک کادر باز شو به نام Display نیز در سمت چپ و بالای این کادر وجود دارد تمامی این گزینه های امکانات مورد نیاز جهت تهیه EPS را فراهم می آورد.

3

۳- با زدن گزینه Add در سمت راست این کادر می توانید عناصر مورد نظرتان را به EPS اضافه نمایید. در EPS ID می توانید شناسه مربوط به عنصر را وارد نموده ودر EPS Name نیز می توانید نام عنصر را وارد نمایید. در ضمن نکته مهم این است که در قسمت Responsible Manager می توانید مسئول هر گروه پروژه را انتخاب نمایید که این مسئولین باید قبلا در کادر OBS که نشان دهنده چارت سازمانی و مدیریتی پروژه است ایجاد شده باشند. برای وارد کردن آیتم هاهم می توانید از ستون های درون نما استفاده نمایید و هم می توانید از کادرهای موجود در قسمت پایین نما استفاده نمایید.

برای دیدن ادامه مطلب عضو سایت شوید.عضویت رایگان است

برچسب ها :دیدگاه شما

(ضروری)
(ضروری,نمایش داده نمی شود)
(ضروری)