چرا مدیریت پروژه؟چرا برنامه ریزی و کنترل پروژه؟

  • انتشار در : ۱۱ آبان ۱۳۹۸
  • نوشته شده توسط : علی احمدی ابراهیمی

تجربه ای که در این سال ها داشتم و ترجیح میدم به سایر دوستان منتقل کنم این بوده که در بسیاری از پروژه هایی که تصمیم بوده است سیستم های برنامه ریزی، کنترل و مدیریت پروژه را پیاده سازی شود همیشه باید تلاش برای جلب رضایت مدیران ارشد سازمان ها و پروژه ها در اولویت قرار داده می شد. بنابراین این آموزش برای بسیاری از دوستانی که در این زمینه فعالیت دارند یا برای مدیرانی که دنبال این هستند که مزایای پیاده سازی مدیریت پروژه را که قصد دارند برای آن هزینه انجام شود را بدانند، بسیار مفید خواهد بود. روزی یکی از مدیران شرکت هایی که باهاشون افتخار همکاری داشتم از من این سوال را پرسیدند که حالا می خواهید این سیستم ها را پیاده سازی کنید و من هم باید پول خرج کنم تهش برای شرکت ما چه چیزی به همراه خواهد داشت؟

در جواب گفتم چیزی که موجب می شه شما کاهش هزینه داشته باشید، مدیران و کارشناسان مختلف توجه کنید که هزینه های انجام شده در بخش برنامه ریزی و مدیریت پروژه اگر توسط شخص مناسب و کاربلد انجام بشه و از حالت دیتا و نقاشی خارج بشه بدون شک در دل کار بیرون خواهد آمد یعنی اینکه شخصی که این کار را برای شما انجام می دهد در صورتی که کارش را بلد باشد موجب کاهش هزینه های زیادی خواهد شد که این در دل این هزینه ها دستمزد فرد مربوط تامین خواهد شد. بدین شکل که سیستم را منظم خواهد کرد و بهبود شرایط کاری رو خواهد داد که بدون شک جلوی هزینه های مختلف مثل قصور و کوتاهی، راندمان پایین سیستم، بی برنامگی، دوباره کاری و….. را گرفته و بابت این کار دستمزدی را خواهد گرفت که بدون شک لیاقتش را دارد.

دید مدیریت ارشد در پیاده سازی و استفاده کامل از مزایای سیستم های مدیریت پروژه و حمایت کافی و کامل در کنار یک متخصص کار بلد سبب خواهد شد کاربرد واقعی این علم لمس شده و همه راضی باشند.

برای تشریح سودمند بودن فعالیت ها بخش برنامه ریزی، کنترل و مدیریت پروژه من به مدل مثلث مدیریت پروژه که البته الان بروزرسانی شده و تبدیل شده به مدل ستاره مدیریت پروژه  رجوع می کنم و توضیحات خودم را ارائه می نمایم.

برای دیدن ادامه مطلب عضو سایت شوید.عضویت رایگان است

برچسب ها :دیدگاه شما

(ضروری)
(ضروری,نمایش داده نمی شود)
(ضروری)